قیمت دستگاه شیر سرد کن - خرید و مشخصات

شیرسرد کن به یک دستگاه برودتی می باشد که جهت خنک کردن شیر یا فرآورده های لبنی و غذایی مورد استفاده قرار می گیرد.

در این مطلب از وب سایت باتیس برودت به بررسی انواع دستگاه شیر سردکن، مزایا و کاربردهای آن می پردازیم تا با این دستگاه کاربردی بیشتر آشنا شویم.

شیر سرد کن چیست؟

شیر سردکن دستگاهی است جهت خنک کردن و خنک نگه داشتن شیر و سایر محصولات لبنی و غذایی. این دستگاه دارای یک مخزن استنلس استیل از گرید L 309  یا L 316  می باشد که با استفاده از فوم پلی یورتان کاملا عایق شده و دارای اوپراتور خنک کننده بر روی جداره داخلی مخزن می باشد.

همچنین مخزن دارای یک همزن برای مخلوط نمودن آهسته شیر با دور RPM 25 جهت جلوگیری از اسیدی شدن شیر و همچنین سرمایش یکنواخت محصول میباشد.

دستگاه دارای یک یونیت برودتی متناسب با شرایط کاربری دستگاه و دمای محیط می باشد شرکت باتیس برودت با توجه به پشتوانه فنی و مهندسی لازم بهترین سیستم برودتی را برای دستگاه ها انتخاب نموده و بالاترین کیفیت کار ساخت و تولید دستگاه انجام می شود.

انواع شیر سرد کن

شیرسرد کن باتیس

شیر سردکن ها از لحاظ ظاهری به دو دسته استوانه و مکعب تقسیم بندی می شوند.

 شیر سردکن های استوانه از لحاظ ظاهری شکیل تر بوده و اغلب در فروشگاه ها و کارگاه های لبنیات و مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد.

شیر سردکن های مکعب شرکت باتیس برودت فاقد گوشه های تیز می باشد و از لحاظ بهداشتی شستشوی آسان و تمام الزامات بهداشتی را دارا می باشد.

شیر سردکن ها از لحاظ کاربری نیز به 2 دسته شیر سردکن دامداری و فروشگاهی تقسیم بندی می شوند.

وجه تمایز شیر سردکن های دامداری مربوط به یونیت برودتی دستگاه می باشد که دارای ظرفیت برودتی بالا جهت خنک نمودن هر چه سریع تر شیر گرم در دامداری می باشد.

نحوه کار کردن با شیر سرد کن

شیرسرد کن باتیس

پر کردن مخزن: ابتدا داخل مخزن محصول مورد نظر از قبیل شیر یا هرنوع محصول غذایی پر می کنیم.

روشن کردن همزن: با زدن کلید همزن سیستم همزن دستگاه شروع به کار می کند.

روشن کردن سیستم برودتی: با زدن کلید کمپرسور سیستم برودتی شروع به کار کرده و گاز اطراف مخزن گردش نموده و باعث خنک شدن محصول می شود سیستم برودتی با فرمان از ترموستات دیجیتال تابلو برق در دمای مورد نظر قطع می شود.

پمپ شیر: در صورت مجهز شدن دستگاه به پمپ تخلیه شیر با زدن دکمه پمپ تخلیه و باز نمودن شیر تخلیه، شیر از طریق پمپ استیل پمپاژ می شود.

سیستم شستشوی خودکار cip : دستگاه در صورت تجهیز به توپی cip و اتصال به پمپ تخلیه می تواند به صورت خودکار داخل مخزن نگهداری شیر را شستشو دهد.

تولید کننده شیر سرد کن

تولید کننده شیر سرد کن باید یک واحد صنعتی با تکنولوژی پیشرفته باشد. تحقیق و بررسی نمونه‌های تولید شده، گواهینامه‌ها و استانداردهای رعایت شده توسط تولید کننده، نقاط قوت و ضعف آن را مشخص می‌کند. مجموعه باتیس برودت سالها است به عنوان یکی از باسابقه‌ترین تولید کننده شیر سرد کن معرفی می‌شود.

شیر سرد کن صنعتی

شیر سردکن صنعتی یک وسیله است که برای خنک کردن و نگهداری مایعات در صنایع مختلف استفاده می‌شود. این مخزن ها معمولاً از جنس فولاد ضد زنگ یا آلومینیوم ساخته می‌شوند و دارای قطرهای مختلفی می‌باشند که بسته به نیاز و حجم مایعات مورد نظر، انتخاب می‌شوند.

شیر سردکن صنعتی دارای دو قسمت اصلی است: بدنه و دسته کنترل. بدنه مخزن به عنوان بخش اصلی کار می‌کند و مسئولیت حفظ و تنظیم دبی مایع را برعهده دارد. دسته کنترل برای باز و بسته کردن مخزن استفاده می‌شود و به کاربر امکان کنترل جریان مایع را می‌دهد.

مزایای خرید شیرسرد کن

شیرسرد کن باتیس

خنک نمودن شیر و سایر محصولات غذایی: جلوگیری از فساد شیر یا سایر محصولات غذایی که به صورت مایع در سریعترین حالت ممکن می باشند .

افزایش بهداشت: استفاده از شیر سردکن باعث جلوگیری از رشد باکتری و جلوگیری از اسیدی شدن شیر می باشد.به دلیل ساختار بهداشتی دستگاه شیر سردکن باتیس برودت نحوه شستشو دستگاه به آسانی و با بالاترین سطح بهداشتی صورت می گیرد.

امکان صرفه جویی در هزینه: استفاده از شیر سردکن و به دلیل ساختار مناسبی که دارد می تواند در بسیاری از کارگاه های صنایع لبنی و فروشگاهی باعث کاهش هزینه های برق مصرفی و همچنین عدم استفاده از سردخانه و سهولت در نگهداری محصولات غذایی مایع قبل از بسته بندی شود .

زیبایی و استایل : دستگاه های شیر سردکن باتیس برودت با بهره گیری از بالاترین کیفیت ساخت و بهترین طراحی فنی و مهندس در شرکت باتیس برودت تولید می گردد از این رو دارای ظاهری به مراتب زیباتر و بهداشتی در مقایسه با سایر محصولات بازار و همچنین عملکردی به مراتب بهتر از لحاظ فنی را به مشتریان ارائه می دهد.

ایجاد سهولت در استفاده : طراحی شیر سردکن به گونه ای می باشد که هر فردی قابلیت اپراتوری این دستگاه را دارد و می تواند به راحتی این امر را انجام داده و همچنین شیر سردکن باتیس برودت به دلیل داشتن کیفیت بالا در ساخت و طراحی به نحوی می باشد که سرویس و نگهداری دستگاه در اقصی نقاط کشور و حتی خارج از محدوده کشور به راحتی امکان پذیر می باشد.

مشخصات قابل توجه شیر سرد کن

ظرفیت خنک کنندگی : ظرفیت این دستگاه به گونه ای انتخاب و طراحی گردیده است که بتواند حجم شیر تازه دوشیده را به سرعت به دمای ۶ درجه سانتی گراد برساند.

متریال قطعات : استفاده از ورق استنلس استیل گرید L 306 و L 316 در ساعت مخزن و در ساخت شاسی دستگاه به سفارش مشتری و استفاده از همه تجهیزات برودتی و الکتریکی از برند های معتبر دنیا از قبیل Bitzar  ، Danfoss ، Siemens ، Himel. شیر سردکن های باتیس برودت موجب دستیابی به بالاترین کیفیت موجود در بازار گشته است.

تابلو برق : استفاده از دانش فنی و مهندسی روز دنیا در طراحی مدار فرمان و قدرت الکتریکی دستگاه و همچنین انتخاب قطعات از باکیفیت ترین قطعات موجود در بازار کشور و قطعات حفاظتی کامل جهت کنترل دمای محصول و جریان الکتریکی تجهیزات.

نکات مهم قبل از خرید شیر سرد کن

شیرسرد کن باتیس

انتخاب شیر سرد کن با توجه به کاربری دستگاه: این که دستگاه شیر سرد کن در چه زمینه ای باید مورد استفاده قرار گیرد مهم‌ترین رکن انتخاب شیر سرد کن می باشد . زمینه هایی همچون دامداری ، فروشگاهی و کارگاه تولید بستنی کارگاه تولید ماست کارگاه محصولات غذایی و نوشیدنی و سایر محصولات غذایی باید توسط تیم مهندسی باتیس برودت مورد ارزیابی قرار گرفته تا بهترین انتخاب به مشتری محترم ارائه گردد.

کیفیت مواد و روش ساخت:

 تنوع فلز مورد استفاده و پوشش رنگ:  در ساخت مخزن دستگاه باید از ورق استنلس استیل گرید L 309  یا L 316  استفاده گردد و همچنین در سایر قسمت ها می توان از پروفیل 304 بجایی آهن  37ST استفاده نمود. در صورت استفاده از پروفیل آهن در شرکت باتیس برودت از پوشش رنگ پلی یورتان استفاده می شود که دوام بسیار بالاتری نسبت به رنگ های معمولی دارد

نوع عایق بندی:

استفاده ازعایق فوم پلی یورتان تزریقی با چگالی مناسب جهت عایق نمودن مخزن شیرسردکن در شرکت باتیس برودت باعث ایجاد عایقی با بالاترین سطح کیفی می گردد. این عایق به گونه ای عمل می کند که انتقال حرارت از محیط به داخل مخزن به حداقل ممکن رسیده و باعث کاهش مصرف برق و افزایش سرعت سرمایش دستگاه می گردد.

شیرسرد کن باتیس

دقت در انتخاب کمپرسور :

با توجه به کاربری دستگاه تیم مهندسی شرکت باتیس برودت اقدام به انتخاب کمپرسور از برندهای معتبر جهانی همچون بیترز آلمان (Bitzer) رانفوس ( panfoss) فراسکلد ایتالیا ( fasrold) بوک آلمان ( Back) امبراکو اسلوواکی (emberato) می نماید. همچنین این انتخاب با استفاده از نرم افزارهای مهندسی و کاتالوگ های فنی مربوطه انجام می گیرد.

انتخاب کندانسور:

انتخاب کندانسور به عنوان تجهیز دفع کننده دمای مخزن به محیط باید با دقت بالایی  صورت پذیرد. این انتخاب توسط تیم مهندسی شرکت با توجه به شرایط دمای محیط دستگاه و نوع کاربری دستگاه باتوجه به کاتالوگ های فنی محقق می شود.

انتخاب موتور همزن :

با توجه به غلظت محصول و ویژگی های مولکولی محصول انتخاب توان موتور همزن و همچنین قدرت و دور گیربکس همزن باید انتخاب شود.

میزان مصرف برق:

از آنجایی که سیستم های برودتی غالباً دارای مصرف برق بالایی هستند انتخاب قطعات و تجهیزات الکتریکی و عایق مطلوب مخزن می تواند میزان مصرف برق را تا اندازه قابل توجه کاهش می دهد.

گارانتی و خدمات پس از فروش:

قطعا گارانتی دستگاه ها از اهمیت بالایی بر خوردار است و توجه به سابقه عملکرد شرکت سازنده بر ارائه خدمات با نظر سنجی از مشتریان قدیمی شرکت امری  مهم محسوب می شود.

قیمت دستگاه:

با توجه به نوع کاربری دستگاه و ظرفیت سیستم برودتی با برند قطعات با رعایت استانداردهای لازم درساخت دستگاه قیمت دستگاه باید با سایر دستگاه های موجود در کشور مقایسه گردد.

سهولت استفاده:

محل قرارگیری درب، داشتن ترپی یا جت شستشو، نداشتن گوشه های تیز داخل مخزن که دارای درز و کنج باشد، محل قرارگیری شیر تخلیه و تابلو برق ، داشتن نردبان در سایزهای بزرگ دستگاه از موارد مهم درانتخاب دستگاه می باشد.

قیمت دستگاه شیر سرد کن

شیرسرد کن باتیس

قیمت دستگاه شیر سرد کن تحت تأثیر عواملی قرار می‌گیرد که عبارتند از:

جنس بدنه: نوع و کیفیت مواد استفاده شده در ساخت بدنه دستگاه تأثیر مستقیمی بر قیمت دارد. برخی از دستگاه‌ها از جنس استیل یا مواد مقاوم به حرارت و ضربه ساخته می‌شوند که می‌تواند قیمت را افزایش دهد.

ظرفیت: ظرفیت مخزن آب خنک‌کننده و توان خنک‌کننده دستگاه تأثیر مستقیم بر هزینه آن دارد. دستگاه‌های با ظرفیت بیشتر ممکن است قیمت بالاتری داشته باشند.

نوع موتور: نوع و کیفیت موتور استفاده شده برای خنک‌کننده نیز به قیمت تأثیر می‌گذارد. موتورهای با کارایی بالا و مصرف انرژی کمتر ممکن است هزینه بیشتری داشته باشند.

تعداد مخازن: دستگاه‌هایی که دارای چندین مخزن هستند و انواع نوشیدنی‌ها را جداگانه نگه می‌دارند، ممکن است قیمت بیشتری داشته باشند.

قابلیت‌ها و ویژگی‌ها: ویژگی‌های اضافی مانند صفحه نمایش لمسی، کنترل دما، یا سیستم فیلتراسیون آب می‌توانند به افزایش قیمت دستگاه انجام دهند.

برند: برند دستگاه نیز می‌تواند تأثیرگذار باشد. برندهای معتبر و با سابقه ممکن است قیمت بالاتری داشته باشند.

توجه به این نکات و انتخاب بر اساس نیازها و بودجه شخصی، بهترین گزینه را برای خرید دستگاه شیرسردکن فراهم می‌کند.

شیرسرد کن باتیس

کلام آخر

دستگاه های شیر سردکن با انواع مختلف و مشخصات منحصر به فردی که دارند یکی از تجهیزات مهم در حوزه لبنیات ، دامداری و همچنین کارگاه ها و کارخانجات صنایع غذایی می باشد. این دستگاه جهت خنک نمودن محصولات غذایی مایع با غلطت های مختلف می باشد.

نکاتی که در مورد نحوه کارکرد و مشخصات این دستگاه ذکر گردید نشان از اهمیت و کار آمدی این دستگاه و در نتیجه دقت بسیار بالا در انتخاب این دستگاه دارد.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر و پرسش های دیگر می توانید با کارشناس شرکت باتیس برودت تماس حاصل فرمایید.